Strokovne delavke pritličja smo skupaj z otroki in v sodelovanju s starši (ki so nam vestno prinesli slastno grozdje) pripravili pravo trgatev. Grozdje je sicer na hitro zraslo na naši ograji, pa nas to sploh ni motilo. Klopotec nam je glasno odganjal ptice, da je več grozdja ostalo za nas. Še sonce nas je prišlo radovedno pozdraviti in preveriti, kaj se pri nas dogaja. Mi pa smo se lotili dela. Najprej smo grozdje nabrali, ga naložili v brento in nato stiskali, da je iz njega pritekel slasten grozdni sok. Zraven smo si, kot se za trgatev spodobi, zapeli in zaplesali ob primerni glasbi. In kaj so nam povedali otroci?

Všeč mi je bilo, da smo tak stiskali grozdje. (Aleks)

Da smo stiskali grozdje. (Nikolaj)

Ko smo pili sok. (Ela)

Meni je bil tak sok všeč. (Nik)

Ko smo napravili sok. (Dino)

Da smo nabirali grozdje. (Luka)

Meni je bilo všeč, da smo delali sok. (Kevin)

Ko smo stiskali grozdje. (Iva)

Meni je pa bilo všeč, da smo ga potem tudi poskusli. (Teo)

Ko mi je Vesna dala ono zeleno vrečko, ko jo je Ela previsoko vrgla prek ograje. (Ula)

Preostalo pa naj povedo fotografije.

Zapisala: Barbara Omerović